A A A
Trükkige
Nutilis

Toidu ja vedeliku paksendaja neelamishäirete korral. Toit meditsiinilisel näidustusel kasutamiseks. Universaalne paksendaja kõikidele toitudele ja jookidele.

Nutilis

• Pulber vedeliku ja toidu paksendamiseks, ei muutu amülaasi toimel vedelaks
• Ei muuda toidu ega joogi maitset ega lõhna
• Energiasisaldus - 1 g = 3,58 kcal
• Energia osakaal valkudest 0 %, süsivesikutest 96 %, rasvadest 0%, kiudainetest 4 %
• Sisaldab maltodekstriini, mis pärineb modifitseeritud maisitärklisest
• Gluteeni- ja laktoosita


Küsi lisa tasuta telefonil 8003663.
Toode on müügil apteegis.

Vaadake ka

NUTILIS CLEAR


 

Rohkem infot neelamishäire kohta leiate SIIT

Более подробную информацию можно найти дисфагия ЗДЕСЬ

Neelamishäiretega patsientidele, kelle toitu või vedelikku on vaja selle tõttu paksendada.

Ei sobi parenteraalseks toitmiseks.

Vajalik kogus pulbrit lisatakse mõõtlusika abil vedeliku/joogi või toidu hulka. Loksutada ja segada hoolikalt, kuni pulber on lahustunud. Lasta seista paar minutit, kuni toit pakseneb soovitud konsistentsini. Pulbrit juurde lisada ei tohi, sest seismise jooksul vedelik jätkuvalt pakseneb. Paksendatud toitu võib soojendada, jahutada või külmutada. Valmistamisel järgida hügieeninõudeid: käed pesta, kasutada puhtaid steriliseeritud nõusid. Paksendatud toit kasutada ära 2 tunni jooksul. Kasutamata toit visata ära.

Toodet kasutatakse meditsiinipersonali järelevalvel
Toodet ei tohi kasutada ainsa toiduna päevas

Vastavalt arsti ettekirjutusele. 
• 1 mõõtlusikas sisaldab 5 g pulbrit (19 kcal)

Energia ja toitainete sisaldus 100 g

Energia 1520 kJ/ 358 kcal
Rasvad (0 E% ) millest:
- küllastunud rh
0,1 g
0 g
Süsivesikud (96 E%) millest:
- suhkrud
86 g
1,4 g
Kiudained (4 E%) 6,4 g
Valgud (0 E%) 0,2 g
Sool 0,29 g
Mineraalained ja mikroelemendid
Na 116 mg

Privaatsusseaded

Siin saate igal ajal kuulutada ja muuta küpsise seadeid.

Hädavajalikud küpsised

Need on veebisaidi toimimiseks vajalikud küpsised ja neid ei saa välja lülitada. Tavaliselt salvestatakse need küpsised ainult vastuseks teie toimingutele, mis sisuliselt kujutavad endast teenuste tellimist (teie privaatsuseelistuste seadistamine, sisselogimine, vormide täitmine jne). Te saate seadistada oma veebilehitseja neid küpsiseid keelama või nende eest hoiatama, kuid nende küpsiste keelamise korral veebisaidi mõni osa ei toimi.

Analüüsiküpsised

Need küpsised võimaldavad meil lugeda külastusi ja liikluse allikaid, et mõõta ja parandada meie veebisaidi toimimist. Nad näitavad meile, millised leheküljed on kõige populaarsemad ja millised on kõige vähem populaarsed ning kuidas külastajad veebisaidil ringi liiguvad. Kui te neid küpsiseid ei luba, ei saa me teada, kui te meie veebisaiti külastate, ega saa veebisaidi toimimist jälgida.

Personaliseerimisküpsised

Need küpsised võimaldavad parandada veebisaidi funktsionaalsust ja isikupära teie jaoks. Peale meie võivad selliseid küpsiseid salvestada kolmandad isikud, kelle teenused me oleme oma veebilehtedele lisanud. Kui te neid küpsiseid ei luba, ei pruugi need teenused või osa neist korralikult toimida.

Sihtteabeküpsised

Neid küpsiseid võivad meie veebisaidi kaudu salvestada meie reklaamipartnerid selleks, et saada ülevaade teie huvidest ja näidata teile teistel veebisaitidel asjakohaseid reklaame. Need küpsised ei salvesta otseselt isikuandmeid, vaid põhinevad teie veebilehitseja ja internetiseadme tuvastamisel. Kui te neid küpsiseid ei luba, ei saa te täpselt sihitud reklaami. Lisateavet leiate meie küpsiste kasutamise teatisest.